Kursy dla Pań

Kurs samoobrony dla kobiet

Każda kobieta lubi czuć się niezależną, pewną siebie i umiejącą zadbać o własne bezpieczeństwo. Niestety nikt się nie rodzi ze znajomością sztuk walki i samoobrony. A tylko ta wiedza pozwala na to, aby skutecznie odeprzeć atak przeciwnika i oddalić się na bezpieczną odległość.

W niemal każdym mieście w Polsce, odbywają się szybkie kursy samoobrony. Zazwyczaj ich organizatorami są miejscowe komendy policji, a sam kurs trwa w sumie kilka godzin. Rosnąca popularność tego rodzaju zajęciami jasno wskazuje na to, że kobiety w Polsce nie czują się bezpieczne i chcą wiedzieć, jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia. A takich momentów niestety nie brakuje. Agresja w autobusie lub tramwaju, słowne zaczepki na chodniku w drodze do domu, czy nawet atak na klatce schodowej. To niestety sytuacje, z którymi można się spotkać każdego dnia.

Skuteczność szybkich kursów samoobrony

Czy jednak takie kilkugodzinne spotkania, mogą się okazać skuteczne, jeśli chodzi o nauczenie podstawowych (bo w tak krótkim czasie, tylko o takich można mówić) umiejętności samoobrony. Z przykrością należy stwierdzić że nie.

Każdy człowiek rodzi się z pewnymi odruchami warunkowymi, zapisanymi w naszych genach. W sytuacji zagrożenia jest to paraliżujący lęk, a następnie ucieczka. Niestety, ucieczka nie zawsze jest możliwa ? na przykład wtedy, kiedy napastnik chwyci nas za ręce. Kurs samoobrony na ma celu nie tylko nauczyć Was odpowiednich technik walki i ich stosowania, ale również przełamać schemat myślenia, definitywnie zmieniając odruchy warunkowe, zapisane w podświadomości każdego z nas od wielu wieków. Sprawić, aby paraliż wywołany lękiem zamienił się w instynktowne działanie, polegające na zastosowaniu chwytu, adekwatnego do danej sytuacji. Pozwoli to na oswobodzenie się, a następnie ucieczkę w bezpieczne miejsce. To również znakomity punkt wyjścia do tego, aby dalej rozwijać swoje talenty i opanowywać coraz to nowe sztuki walki.

Kształtowanie odruchów

Czy można tak wielkiej zmiany dokonać w przeciągu kilku godzin? Zdecydowanie nie. To proces złożony i wymagających częstych ćwiczeń, wykonywanych z odpowiednią regularnością. Z uwagi na ograniczenia czasowe, policyjne kursy samoobrony nie są w stanie tego zapewnić. Ich działanie polega bardziej na umacnianiu pewności siebie, poprzez naukę kilku chwytów. Ale czy w sytuacji zagrożenia, będą Panie w stanie z nich skorzystać? A może stres i strach okaże się silniejszy, niż wiedza przekazana podczas jednego lub dwóch spotkań? Doświadczenie pokazuje, że niestety ten drugi scenariusz jest prawdziwszy.

Zalety 3 miesięcznego kursu samoobrony dla kobiet

Będąc świadom działania ludzkiej psychiki, możliwości przyswajania wiedzy i wypracowywania nowych odruchów bezwarunkowych, przygotowaliśmy dla Państwa 3 miesięczny kurs samoobrony. Kurs jest dedykowany dla kobiet i pod tym kątem został przygotowany cały program. Od wyboru odpowiednich sztuk walki, poprzez staranne opracowanie technik nauczania, aż po wybór doświadczonych instruktorów, potrafiących przekazać swoją wiedzę i nawiązać porozumienie z każdą z uczestniczek kursu.

  • 3 miesięczny kurs samoobrony jest wstępem do długiej przygody ze sztukami walki. Pozwala poznać i opanować wybrane techniki i chwyty różnych sztuk walki
  • ćwicząc z odpowiednia częstotliwością i przez długi czas, pozbywają się Panie paraliżującego lęku, na rzecz aktywnego przeciwdziałania zagrożeniu
  • dzięki kursowi zostaje wzmacniana Wasza kondycja, dzięki czemu stajecie się jeszcze szybsze i sprawniejsze
  • ćwicząc w grupach, uczycie się przez praktykę, a nie suchą teorię
  • zajęcia z innymi kobietami pozwalają Wam poczuć się bezpiecznie i otworzyć na nowe doświadczenie, jakim jest kurs samoobrony

3 miesiące to odpowiedni czas, aby  poznać i opanować podstawy samoobrony: teorię i najważniejsze chwyty. Jest to znakomity wstęp do tego, aby zapisały się Panie na regularne zajęcia, pogłębiające Waszą wiedzę i umiejętności z zakresu sztuk walki. Dzięki stałemu uczestnictwu w zajęciach, właściwe zachowania samoobrony staną się Waszym naturalnym nawykiem, uwalniającym się zawsze wtedy, kiedy będzie to konieczne. Działając automatycznie, będziecie mogły uniknąć niebezpieczeństwa w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Wypracujecie w sobie odruch, podobny do tego, czym jest gwałtowny skręt kierownicą, przed zbliżającą się przeszkodą na Waszym pasie.